Więźba dachowa

Drewno konstrukcyjne może posłużyć do realizacji różnych celów na placu budowy, a jednym z nich jest wykonanie więźby dachowej. To kluczowy element projektu, od którego zależy trwałość całego budynku, a tym samym bezpieczeństwo ludzi przebywających wewnątrz. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, w naszym tartaku w Kasince Małej proponujemy kompletne więźby dachowe cięte na wymiar. Oferta skierowana jest do Klientów z Małopolski ? w tym Krakowa ? a także Śląska czy innych regionów w całej Polsce.

Solidna więźba dachowa Małopolska

Więźba dachowa to podstawa konstrukcji dachu, której zadaniem jest przenoszenie ciężaru pokrycia na ściany nośne budynku. Obejmuje to nie tylko obciążenie własne, lecz także nacisk zalegającego śniegu albo wpływ silnego wiatru. Jej prawidłowe, solidne wykonanie z wytrzymałych materiałów stanowi zatem gwarancję trwałości całej konstrukcji. Do produkcji naszych więźb dachowych w Małopolsce wykorzystujemy wyłącznie starannie wyselekcjonowane produkty, co zapewnia im najwyższą jakość oraz solidność.

Kompletne więźby dachowe dla Klientów z Krakowa i innych miast

Oferta naszego tartaku w Małopolsce obejmuje kompletne więźby dachowe dla Klientów z całej Polski. Proponujemy konstrukcje cięte na wymiar, aby doskonale dostosować je do Twoich potrzeb i oczekiwań, zapewniając jednocześnie wytrzymałość całości. Jeżeli interesuje Cię zakup więźby dachowej w Krakowie lub okolicach, na Śląsku albo w dowolnym innym regionie kraju, skontaktuj się z nami!

Drewniany szkielet dachu — więźba dachowa

Więźba dachowa, czyli drewniany stelaż dachu to bardzo ważny element konstrukcji każdego budynku. Jego zadaniem jest równomierne rozłożenie ciężaru pokrycia dachowego na ściany nośne. Dzięki temu budynek jest chroniony przed dodatkowym obciążeniem wynikającym z intensywnych opadów śniegu, który później zalega na dachach. Więźba chroni również konstrukcję przed działaniem silnego wiatru, dlatego powinna być wykonana z wysokojakościowego drewna. Jako specjaliści z ponad 7-letnim doświadczeniem doskonale wiemy, jakich elementów użyć do tego, aby wykonać solidną, a przy tym wytrzymałą więźbę dachową. Do realizacji projektów wykorzystujemy naszą bogatą wiedzę oraz profesjonalne sprzęty, maszyny, a także nowoczesne akcesoria ciesielskie.

Więźba dachowa: Śląsk i okolice

Tartak w Kasince Małej w Małopolsce — tuż obok Śląska — to miejsce, gdzie zajmujemy się produkcją wyrobów drzewnych. Naszym Klientom proponujemy szybkie terminy realizacji, a także atrakcyjne ceny. Wykonujemy odporne na duże obciążenia więźby dachowe stanowiące integralną część konstrukcji wielu budynków. Więźby, czyli drewniane stelaże dachowe tworzymy z wysokogatunkowego, litego drzewa — najczęściej jest to sosna, świerk, dąb, jodła, akacja bądź modrzew. Drewno, z jakiego mają być wycięte poszczególne elementy, musi być wysuszone i dokładnie zaimpregnowane.

Postaw na mocną konstrukcję budynku przy wykorzystaniu więźby dachowej

Naszym Klientom ze Śląska, ale nie tylko, oferujemy przygotowanie więźby dachowej, w której drewniane elementy łączy się przy wykorzystaniu złączy ciesielskich. Takie złącza odpowiadają za przekazywanie obciążenia między poszczególnymi krokwiami. Od kąta nachylenia konstrukcji zależy ilość gromadzącego się na dachu śniegu, a także to, czy woda będzie dobrze odprowadzana podczas ulewnego deszczu. Idealnie wykonana więźba dachowa to taka, która nie tylko równomiernie rozprowadza ciężar stelaża po ścianach nośnych, ale również ma odpowiedni stopień pochyłości.

Zapraszamy wszystkie osoby ze Śląska i okolic do sprawdzenia naszej oferty.