Tarcica budowlana  tartak nieopodal Krakowa zaprasza

Tarcica jest wykorzystywana w budownictwie właściwie od zawsze. Materiał ten służy do budowy dachów, różnego typu konstrukcji nośnych, ale też całych domów. Nie można zapominać o drewnianych podłogach, meblach i przeróżnych elementach wykończeniowych np. listwach przypodłogowych. Każdego roku rośnie zapotrzebowanie na wysokiej jakości tarcicę budowlaną, dlatego znajdziesz ją również w naszej ofercie i to w dwóch wariantach ? nieobrzynanym oraz obrzynanym. Jesteśmy przekonani, że proponowany produkt spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających Kontrahentów.

Rodzaje tarcicy dostępnej w naszym tartaku

Tarcicę zasadniczo dzieli się w zależności od jej wymiarów. Trzymając się tej zasady, możemy wyróżnić m.in. deski, bale, łaty, listwy, krawędziaki, belki. Jeśli jesteś zainteresowany dostępnym asortymentem  skontaktuj się z nami. Chętnie przedstawimy Ci wszystkie możliwe rozwiązania, jak też przygotujemy spersonalizowaną ofertę. Zapraszamy Klientów z całego regionu, również z Krakowa.

Tarcica budowlana wysoka jakość, bogaty wybór, korzystne ceny.

Tarcica budowlana — podział ze względu na drewno wykorzystane w produkcji

Tarcica jest wszechstronnym surowcem. Może być wykorzystywana nie tylko jako materiał budowlany, ale też wykończeniowy. W procesie jej powstawania da się zastosować zarówno drzewa iglaste, jak i liściaste. Na tej podstawie wyróżniamy tarcicę:

  • bukową,
  • sosnową,
  • dębową,
  • brzozową,
  • modrzewiową,
  • świerkową,
  • orzechową,
  • akacjową,
  • jesionową.

Iglasta tarcica budowlana przeważnie używana jest w stolarce wewnętrznej oraz zewnętrznej, przy parkietach podłogowych, a także wykończeniach schodów (m.in. balustradach). Z kolei liściastą najczęściej wykorzystuje przemysł meblarski.

Na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze tarcicy w Krakowie i okolicach?

Wybierając tarcicę, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej klasę, jak również rodzaj drewna, z którego została wykonana. Istnieje czterostopniowa klasyfikacja jej jakości — im wyższa klasa, tym mniej sęków oraz wad budowy lub obróbki. W tartakach oznacza się je kolorowymi kropkami, odpowiednio zielonymi dla I, niebieskimi dla II, czerwonymi III i żółtymi dla IV klasy. Ponadto trzeba się zastanowić nad tym, czy ma być ona surowa, obrzynana albo sformowana. W budownictwie najczęściej korzysta się z dwóch ostatnich typów, nieobrobioną tarcicę mogą czasem zakupywać firmy stolarskie.

Nasza tarcica dla Klientów z Krakowa i okolic

Głównym obszarem działania naszego tartaku jest Kraków oraz jego okolice. Jednak od 2015 roku dostarczamy wyroby drzewne, takie jak tarcica, Klientom indywidualnym i firmom stolarskim czy składom budowlanym z całej Polski. Obsługujemy też zamówienia hurtowe. Surowiec pozyskujemy z legalnego źródła — Lasów Państwowych. Dysponujemy nowoczesnym trakiem taśmowym, dzięki czemu możemy produkować wysokiej jakości tarcicę budowlaną, jak również inne produkty z drewna. Korzystamy także z własnego transportu, co ułatwia dowóz i rozładunek materiałów. Oferujemy szybką realizację zamówień, do których składania zachęcamy!