Drewno konstrukcyjne i opałowe

Drewno to jeden z najpopularniejszych surowców budowlanych oraz opałowych. Jest powszechnie dostępne, łatwe w obróbce, ekologiczne, stosunkowo tanie. Najlepszej jakości łaty, kontrłaty, tarcicę, wiązary, bale, klocki opałowe i inne produkty możesz znaleźć w tartaku. To tam ścięte pnie są odpowiednio przycinane, jak również ? w zależności od przeznaczenia ? suszone, heblowane, przycinane lub rozdrabniane. W firmie Zoń Robert F.H.U. Usługi Tartaczne znajdziesz wysokiej jakości produkty drzewne przeznaczone dla budownictwa lub jako materiał opałowy. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą Klientów z Krakowa całej Małopolski oraz Śląska.

Solidne drewno konstrukcyjne z pewnego źródła

Drewno konstrukcyjne najczęściej wybierane jest jako podstawa do budowania więźby dachowej. Ale nie tylko ? stanowi również bazę dla domów wykonanych w technologii szkieletowej. Musi być odpowiednio wytrzymałe, ale też twarde, mieć odpowiednią wilgotność oraz być odporne na ściskanie lub rozciąganie. Pożądany jest także brak sęków lub spękań, które wpływają na jego estetykę. Do najczęściej wybieranych gatunków drewna konstrukcyjnego zaliczyć możemy jodłę, modrzew, świerk, sosnę, a optymalna wilgotność gotowych do użycia elementów wynosi 12%.

Kaloryczne drewno opałowe ? ekologiczny sposób na ogrzanie domu

Coraz większa świadomość i dbanie o środowisko przyczyniają się do zmiany sposobów ogrzewania domu. Zamiast węgla wiele osób wybiera pachnące lasem drewno. W ofercie naszego tartaku znajdziesz odpowiednio przygotowane, pocięte drewno opałowe ? idealne do palenia w kominku lub piecu. Polecamy produkty tegoroczne, sezonowe, zeszłoroczne, wysuszone oraz suche. Poczuj prawdziwy zapach natury i ciepło płynące z ogrzewania naturalnym surowcem.

Jeżeli mieszkasz w Małopolsce lub na Śląsku i jesteś zainteresowany zakupem drewna opałowego albo konstrukcyjnego w dobrej cenie ? serdecznie zapraszamy naszego tartaku. Oferujemy pomoc w wyborze różnych rodzajów surowca ? zadzwoń, aby dowiedzieć się więcej.